Podróżowanie a nauka języków

podróżowanie, mężczyzna na lotnisku

Podróżowanie a języki obce

Wielu studentów ESL znaleźć pisząc w języku angielskim szczególnie trudne jest podróżowanie ze względu na wyzwania w pisowni. Chociaż istnieją przepisy w języku, są notorycznie posiadające liczne wyjątki.

Pomimo trudności zasady niezgodne pisowni tworzenia, to w jaki sposób język ewoluował. I, jak szafa gazowa ceny z niczego innego, można też dostosować się lub zginąć. Zginął, w tym przypadku oznacza, że ??jest biedny ortografii - nie coś złowieszczego. Adaptacja jest prostszy w rzeczywistości. Wystarczy nauczyć się kilku podstawowych zasad, trochę praktyki i upewnij się, że masz dobre oprogramowanie korektora pisowni w komputerze.

1. Usunięcie ostateczną "e". Kiedy słowo kończy się na "e" jest coraz przyrostek, który zaczyna się od samogłoski, spadek ten ostatni list (np jazda, poradnika). Brzmi nieźle, prawda? Tak, dopóki nie uświadomimy sobie wyjątki, takie jak zauważalne.

2. Za "i" przed "e". Litera "i" zawsze występuje przed "e" (na przykład szef, złodziej), chyba że pochodzą one od "C" (np odbioru) lub mają zrobić "a" dźwięku (np wagi). Wszystko dobrze, dopóki nie uświadomimy sobie wiele wspólnych słów nie są zgodne z nich ( "dziwne" łamie podstawową zasadę, "efektywny" łamie pierwszy wyjątek).

3. Zmiana ostatecznej "Y" na "I". Gdy słowa, które kończą się na "y" dostać przyrostek wymienić "Y" z "i" (np Defiance, zajęte). Jednak niektóre słowa, oczywiście, miał własne zdanie na temat tej sprawy, takie jak podróżując.

4. Podwojenie końcową spółgłoskę. Zgodnie z tą zasadą, jesteś powinno podwoić ostateczna pojedyncza spółgłoska przed przyrostkiem rozpoczynających się od samogłoski, gdy są spełnione te dwa warunki: (a) pojedyncza samogłoska spółgłoska poprzedza ostateczne i (b) spółgłoska kończy akcentowany sylaby lub grupę słowo jednej sylaby. Przykłady obejmują zatrzymanie i występowanie.

Ostatnie wpisy

Cukiernik - ciekawy kurs zawodowy Skuteczna nauka języków